{$lang.przejdz_do_tresci}

Ochrona róznorodnosci biologicznej na obszarach lesnych, w tym w ramach sieci Natura 2000 - promocja najlepszych praktyk

Szukaj

,,

Noc Sów w Wichrowie

,,
Noc Sów w Wichrowie

Nasze szkolenie organizowane w Rytrze dotyczące ochrony sów zaowocowało organizacją wspaniałej akcji, która zgromadziła dorosłych i dzieci z okolic Nadleśnictwa Wichrowo.

Leśniczy Tomasz Tokarczyk z Nadleśnictwa Wichrowo wspólnie z pracownikami nadleśnictwa oraz członkami Stowarzyszenia Przyrodniczego Zielona Warmia zorganizował Noc Sów w Wichrowie!

Zastępca Nadleśniczego Krzysztof Śmiech, leśniczy Tomasz Tokarczyk i leśniczy Maciej Chromy byli uczestnikami naszego szkolenia w Rytrze, które zorganizowaliśmy w marcu tego roku. Po powrocie do pracy rozpoczęli przygotowania do szczególnego wydarzenia jakim była Noc Sów.

Kilkadziesiąt osób wspólnie z leśnikami najpierw uczestniczyło, w krótkiej prezentacji o sowach gdzie dowiedzieli się najważniejszych informacji o tych cudownych ptakach.  Następnie, późnym wieczorem wszyscy ruszyli do lasu. Odtworzone z magnetofonu głosu sów znalazły swoją odpowiedź od puszczyków ukrytych gdzieś w śród drzew.

Gratulujemy organizacji ciekawego spotkania wszystkim pracownikom Nadleśnictwa Wichrowo. To dla nas dobry przykład jak organizowane w ramach projektu „Best for biodiversity” szkolenia owocują późniejszymi działaniami.

 

Zapraszamy po obejrzenia zdjęć z Nocy Sów w Wichrowie.

{$lang.przeczytaj_tresc_ponownie}

Projekt „Ochrona różnorodności biologicznej na obszarach leśnych, w tym w ramach sieci Natura 2000
– promocja najlepszych praktyk” (Best for Biodiversity) finansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach instrumentu finansowego LIFE+ oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Lasów Państwowych.

Centrum Koordynacji
Projektów Środowiskowych
,
ul. Stawki 2, piętro 20,
00-193 Warszawa
tel.: 22 318 70 82
fax.: 22 318 70 98
e-mail: centrum@ckps.lasy.gov.pl