{$lang.przejdz_do_tresci}

Ochrona róznorodnosci biologicznej na obszarach lesnych, w tym w ramach sieci Natura 2000 - promocja najlepszych praktyk

Szukaj

Aktualności

W dniach 4-5 września 2014 roku, na terenie Nadleśnictwa Celestynów i Mazowieckiego Parku Krajobrazowego, odbyły się warsztaty szkoleniowe, prezentujące najlepsze praktyki ochrony nietoperzy.

więcej...

Podręczniki najlepszych praktyk to zbiór 11 opracowań napisanych przez jednych z najlepszych ekspertów w swoich dziedzinach. Wydrukowane podręczniki w formie pakietów zostały wysłane do wielu instytucji w całym kraju, a także do uczestników szkoleń organizowanych w trakcie projektu. Zainteresowanie podręcznikami przerosło nasze oczekiwania.

więcej...

Serdecznie zapraszamy do udziału w ostatniej serii dwudniowych szkoleń poświęconych ochronie gatunków i siedlisk. Szkolenia składać się będą z części teoretycznej i terenowej, w trakcie których zostaną zaprezentowane najlepsze praktyki w zakresie ochrony owadów, nietoperzy, cietrzewi i głuszców, wilków i mokradeł.

więcej...

Otrzymaliśmy właśnie pierwsze egzemplarze podręczników najlepszych praktyk!

więcej...

Na podstronie szkolenia zostały zamieszczone prezentacje ze szkoleń prowadzonych w 2014 roku.

więcej...

Narodowy Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zaprasza na Dzień Informacyjny LIFE+ juz 1 lipca w Warszawie.

więcej...

2014-06-10

Drapole w Mierkach

22 szkolenie zorganizowane w projekcie LIFE+ cieszyło się wielkim zainteresowaniem. Zachęcający był na pewno sam temat szkolenia, ale również znani i lubiani prowadzący.

więcej...

Nasze szkolenie organizowane w Rytrze dotyczące ochrony sów zaowocowało organizacją wspaniałej akcji, która zgromadziła dorosłych i dzieci z okolic Nadleśnictwa Wichrowo.

więcej...

W czwartek rano  rozpocznie się ostatnie z naszych 22 szkoleń dotyczących ochrony przyrody.

Mamy nadzieję, że nie będzie ono ostatnie w tym roku.

więcej...

Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych wraz z Panią Martą Kądziela – reżyserem filmu, podczas uroczystej gali finałowej Międzynarodowego Festiwalu Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego „Ekofilm” otrzymali nagrodę główną w kategorii Natura 2000 za film „Gorąco i Sucho” z cyklu „Ocalony Świat”.

więcej...

{$lang.przeczytaj_tresc_ponownie}

Projekt „Ochrona różnorodności biologicznej na obszarach leśnych, w tym w ramach sieci Natura 2000
– promocja najlepszych praktyk” (Best for Biodiversity) finansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach instrumentu finansowego LIFE+ oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Lasów Państwowych.

Centrum Koordynacji
Projektów Środowiskowych
,
ul. Stawki 2, piętro 20,
00-193 Warszawa
tel.: 22 318 70 82
fax.: 22 318 70 98
e-mail: centrum@ckps.lasy.gov.pl