{$lang.przejdz_do_tresci}

Ochrona róznorodnosci biologicznej na obszarach lesnych, w tym w ramach sieci Natura 2000 - promocja najlepszych praktyk

Szukaj

Aktualności

Zachęcamy do wykorzystania infromacji i wiedzy z realizacji najlepszych praktyk lub swoich doświadczeń i przygotowania nowych projektów ochrony gatunków lub siedlisk na teranach leśnych.

więcej...

Serdecznie zapraszamy do poznania jednego z najciekawszych projektów ochrony gatunku zagrożonego realizowanych obecnie w Polsce. Projekt LIFE+ "Ochrona orlika krzykliwego na wybranych obszarach natura 2000" jest jedną z najlepszych praktyk ochrony ptaków drapieznych.

więcej...

W dniu 22 listopada br. odbyła się inauguracja projektu realizowanego w ramach Programu LIFE+ dotyczącego ochrony głuszca na terenie Puszczy Augustowskiej i Borów Dolnośląskich.

więcej...

W najnowszym, listopadowym numerze miesięcznika Brać Łowiecka zamieszczona została relacja z warsztatów dotyczących ochrony głuszca i cietrzewia autorstwa redaktora Daniela Kałużyckiego.

więcej...

Na Mazurach odbyły się w dniach 10-11 października br. drugie warsztaty dotyczące ochrony mokradeł zorganizowane w ramach projektu „Best for biodiveristy”. W Rucianym Nidzie miały miejsce zajęcia teoretyczne, a na terenie Nadleśnictwa Strzałowo część terenowa.

więcej...

Drugie warsztaty najlepszych praktyk ochrony nietoperzy, zorganizowane w ramach projektu pn. „Best for biodiveristy”, odbyły się w dniach 28-29 października br. w Święcicach koło Ożarowa Mazowieckiego i na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego.

Zgodnie z obietnicą poniżej zamieszczamy przygotowane przez trenerów linki do dokumentów i opracowań, dotyczących nietoperzy:

więcej...

W dniach 19-20 września br., w Rytrze oraz na terenie Beskidu Sądeckiego, odbyły się warsztaty dotyczące ochrony nietoperzy. Wybór lokalizacji warsztatów był podyktowana tym, że w Beskidzie Sądeckim i Beskidzie Wyspowym realizowany jest największy w Europie projekt ochrony ginącego gatunku nietoperza – podkowca małego.

więcej...

Drugie warsztaty dotyczące ochrony gadów, zorganizowane w ramach projektu pn. „Best for biodiveristy” odbyły się w Okunince nad jeziorem Białym i na terenie Nadleśnictwa Sobibór dniach 26-27 września br. Tym razem spotkanie poświęcone było głównie ochronie żółwia błotnego.

więcej...

W zakładce media znajdą Państwo galerie zdjęć. Zamieściliśmy tam między innymi najciekawsze zdjęcia ze szkoleń dotyczących ochrony głuszca, nietoperzy, owadów, żółwia błotnego oraz żubra.

Link do pełnej galerii.

więcej...

W dniach 29-30 sierpnia br., w Żaganiu oraz na terenie Nadleśnictwa Ruszów, pracownicy Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych zorganizowali warsztaty dotyczące ochrony głuszca i cietrzewia. Wybór miejsca był nieprzypadkowy: realizowany jest tam projekt restytucji głuszców, w ramach którego odnotowano już pierwsze sukcesy, m.in. w postaci stwierdzenia udanego rozrodu wsiedlanych ptaków. Dzaiałania w Nadleśnictwie Ruszów są obecnie finasowane z środków Programu LIFE+ w projekcie pt.: "Czynna ochrona nizinnych populacji głuszca (tetrao Urogallus L.) na terenie Borów Dolnośląskich i Puszczy Augustwskiej. Według oceny uczestników było to jedno z najciekawszych szkoleń, zorganizowanych w ramach projektu pn. „Best for biodiversity”, finansowanego ze środków Life+, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Lasów Państwowych.

więcej...

{$lang.przeczytaj_tresc_ponownie}

Projekt „Ochrona różnorodności biologicznej na obszarach leśnych, w tym w ramach sieci Natura 2000
– promocja najlepszych praktyk” (Best for Biodiversity) finansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach instrumentu finansowego LIFE+ oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Lasów Państwowych.

Centrum Koordynacji
Projektów Środowiskowych
,
ul. Stawki 2, piętro 20,
00-193 Warszawa
tel.: 22 318 70 82
fax.: 22 318 70 98
e-mail: centrum@ckps.lasy.gov.pl